Dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku, poprosił naszą grupę abyśmy swoją obecnością uświetnili otwarcie wystawy pt. Między dwoma wojnami 1914 – 1939 .Tak więc , w ten mroźny grudniowy dzień , umundurowani na galowo ,witaliśmy gości przybywających na uroczystości związane z tym wydarzeniem.
Zwiedzający mogli zapoznać się z Białymstokiem jako przedwojennych miastem garnizonowym.
Sale wystawowe wypełnione były pamiątkami z tamtego okresu. Na ścianach umieszczono wielkoformatowe fotografie , z charakterystycznymi dla miasta budynkami, jak kościół farny czy hotel Ritz, którego dziś już nie ma. Na podłodze umieszczono mapę miasta z 1937 roku. Tu też znajdują się ramki cyfrowe, w których prezentowane są fotografie.
Na ekspozycji znalazło się kilkanaście manekinów ubranych w mundury m.in. ochotnika białostockiego Pułku Strzelców z lutego 1919 roku czy szeregowego sekcji liniowej 10. Pułku Ułanów Litewskich. Jest też manekin konia ułana z całym uposażeniem. W gablotach prezentowana jest broń: rewolwery, karabiny i szable, a także sztandar bojowy i odznaki pamiątkowe wojska polskiego z okresu międzywojennego.
W starym telefonie z 1938 roku po wybraniu jednej z cyfr można posłuchać wojskowych piosenek jak „Pierwsza kadrowa” i „Marsz pierwszej brygady”.
Wyjazd ten był sporym urozmaiceniem w naszym codziennym rekonstruktorskim życiu.
Ponieważ jest to wystawa stała , wszystkich zachęcamy do odwiedzenia tej ekspozycji .