22.03.2014 r. – spotkanie GRH w Osowcu

Osowieckie Towarzystwo Fortyfikacyjne oraz Grupa Rekonstrukcyjna Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza w Osowcu Twierdzy, już po raz IV byli gospodarzami spotkania integracyjnego grup rekonstrukcji historycznych z naszego regionu. W tym roku w spotkaniu obk grup z terenu województwa podlaskiego brała udział również grupa KOP-istów z Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie jak co roku rozpoczęliśmy od zwiedzania Twierdzy Osowiec i Muzeum przedstawiającego historię tej fortyfikacji. Koledzy z GRH CSP KOP Osowiec w bardzo ciekaw i żywiołowy sposób przedstawili nam burzliwe dzieje tego obiektu militarnego, który nigdy nie był zdobyty w walce. Oprowadzając nas po miejscach w twierdzy dostępnych dla nielicznych, dali wyraz swojego zaufania do ludzi naszego pokroju, ludzi dla których historia i militaria są pasją życia.
Dalsza część spotkania odbyła się w Wólce Piasecznej . Biesiada rekonstruktorska przebiegała w przyjacielskiej atmosferze a rozmowom o przebytych rekonstrukcjach i tych które na nas czekają , nie było końca.
DO ZOBACZENIA ZA ROK .

http://www.grh9psk.pl/spotkanie-integracyjne-grup-rekonstrukcyjnych-w-twierdzy-osowiec-22-23-03-2014/