07.03.2015 r. – VII zawody strzeleckie

Dnia 7 marca 2015 roku, na terenie fortu w Piątnicy już po raz VII odbyły się Zawody Strzeleckie o puchar przechodni im. chor. Kazimierza Stankiewicza, wiceprezesa Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK w Grajewie, który odszedł od nas przedwcześnie w 2009 r. Od początku głównym organizatorem zawodów jest, działająca przy Towarzystwie, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 9 PSK.
W bieżącym roku w zawodach uczestniczyło ponad 60 osób reprezentujących m.in. władze samorządowe Grajewa w osobie I Zastępcy Burmistrz Miasta Grajewa – Macieja Bednarko; 2 batalion zmechanizowany z Giżycka na czele z z-cą d-cy batalionu mjr Tomaszem Friske;

Straż Graniczną z Krynek i Białowieży; sympatyków i sponsorów Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK, w tym przedstawicieli firmy STAG – Samochodowe Instalacje Gazowe oraz Eko-Dom Sp.zo.o. w Grajewie; zaprzyjaźnione grupy rekonstrukcyjne: Stowarzyszenie „Granica” z Prostek; Stowarzyszenie Sportowo Jeździeckie im. 10 pułku Ułanów Litewskich z Grabowa; GRH im. Brygady Kawalerii PLIS z Wysokiego Mazowieckiego; Stowarzyszenie Pasjonatów Historii Ziemi Podlaskiej oraz Kolekcjonerów Militariów „Grupa Wschód” z Białegostoku; GRH XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Mazowsze-Orzeł-Tęcza z Ostrołęki; Towarzystwa Miłośników Historii Wojskowości „Kalina Krasnaja” z Warszawy; GRH Johannisburg z Pisza oraz oczywiście członkowie grajewskiej GRH 9 PSK.
Puchar przechodni trafił w tym roku w ręce Piotra Jaśka, obok którego na podium zawodów znaleźli się jeszcze Łukasz Wolski oraz Tomasz Grabowski. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał publikację książkową ufundowana przez firmę “Eko-Dom” Sp.zo.o. z Grajewa, za co serdecznie dziękujemy. Po zakończeniu “strzelania” nie zabrakło miejsca na koleżeńskie spotkanie przy wojskowym bigosie i jak zwykle interesujących dyskusji kuluarowych.