16.03.2013 – spotkanie integracyjne w Osowcu

16 marca 2013r. członkowie GRH 9 PSK z Grajewa na zaproszenie kolegów z GRH Centralnej Szkoły Podoficerskiej KOP w Osowcu już po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu integracyjnym organizowanym w Osowcu i Wólce Piasecznej. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie kilku zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych.

Dzięki uprzejmości gospodarzy mieliśmy możliwość wybrać się w podróż w czasie po terenie Twierdzy Osowiec. Koledzy z GRH Centralnej Szkoły Podoficerskiej KOP w Osowcu, pełniący rolę przewodników, w niesamowity sposób potrafili opowiedzieć historię potężnych Fortów. Wsłuchując się w ich słowa i stukot podkutych butów z zaciekawieniem podziwialiśmy ówczesną sztukę inżynierii wojskowej. Na koniec tej wspaniałej lekcji historii nie zapomnieliśmy również oddać hołdu i zapalić symbolicznej lampki przy pomniku ofiar mordu katyńskiego.
Następnym punktem spotkania była tradycyjna biesiada integracyjna. Przy potrawach i napitkach żołnierskich, dyskutowano na tematy militarne i historyczne połączone z wymianą doświadczeń oraz spostrzeżeń z rekonstrukcji historycznych.
Spotkanie upłynęło w miłej i przyjacielskiej atmosferze, wzbogacając nas w kolejny bagaż, jakże niezwykłych doświadczeń