05.02.2011 – Spotkanie GRH Białystok

Delegacje GRH 9 psk działającej przy naszym Towarzystwie w dniu 5 lutego 2011 r. wzięła udział w Białymstoku w pierwszym spotkaniu grup rekonstrukcji historycznej działających na terenie Podlasia. Pomysłodawcą i koordynatorem był Andrzej vel ‚Zabek’ z GRH ‚Narew’ za co bardzo dziękujemy. Udział wzięły: ‚GRH Narew’ ,’10 Pułk Ułanów Litewskich’ ,’9 PSK Grajewo’, ‚CSP KOP Twierdza Osowiec’ i ‚PSZ’ .

Gościem honorowym był jeden z ostatnich żyjących żołnierzy 10 Pułku ułanów Litewskich rotmistrz Bernard Wasilewski. Osoba wielce charyzmatyczna, która w sposób bardzo ciekawy opowiedziała zebranym swoje wojenne losy od września 1939 do momentu uwolnienia przez wojska alianckie. Za przybycie i ciekawą prelekcję bardzo dziękujemy!
Na zebraniu zostały omówione główne zagadnienia co do działań w roku rekonstruktorskim Anno Domini 2011. Dyskusja przebiegała na zasadzie wymiany doświadczeń i spostrzeżeń z ubiegłego sezonu. Można stwierdzić że spotkanie w gościnnej dla Nas kawiarni ‚Lalki’ było ‚strzałem w dziesiątkę’ i zostało ustalone że będzie to inicjatywa cykliczna mająca zacieśnić współpracę grup rekonstrukcyjnych na Podlasiu.